Strona główna/Aktualności/Kangur Matematyczny

Kangur Matematyczny

20 Marca 2022
17 marca w naszej szkole został przeprowadzony najpopularniejszy z konkursów matematycznych - Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 2022.
Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Nasi uczniowie chętnie zgłosili się do udziału w konkursie. W tym roku do konkursu przystąpiła bardzo liczna grupa, bo prawie aż 25% wszystkich uczniów.
Uczniowie łamali sobie głowy nad rozwiązaniem zestawu trudnych, podchwytliwych zadań w różnych kategoriach wiekowych:
Żaczek - klasy 2;
Maluch - klasy 3 i 4;
Beniamin - klasy 5 i 6;
Kadet - klasy 7 i 8.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Po ukończeniu pisania uczestnicy otrzymali drobne, matematyczne upominki -logiczne, ekologiczne „zaplątane” figurki- oczywiście w kształcie.
Teraz trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

kangur