Strona główna/Aktualności/#SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta

1 Listopada 2021
29 października, w ramach akcji pod Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta, społeczność naszej szkoły wzięła udział w lekcji patriotycznej przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Czeladzi, przybliżającej biografię „księcia chłopów", człowieka, który wyprzedzał swoje czasy. Z tej lekcji dowiedzieliśmy się o Tadeuszu Kościuszce, że to nie tylko bohater Polski i USA, ale znakomity dowódca i inżynier wojskowy, artysta, który malował obrazy, grał na fortepianie, śpiewał, a zarazem człowiek, który przywiązywał wielkie znaczenie do ideałów wolności i tolerancji. Był prawdziwym człowiekiem renesansu.
W ramach akcji uczniowie klas młodszych wzięli udział w klasowych pogadankach, wykonali prace plastyczne, a także obejrzeli prezentację nawiązującą do obchodów Dnia Wszystkich Świętych.

pomnik

prace