Strona główna/Aktualności/WAŻNA LEKCJA HISTORII W KLASIE VIII

WAŻNA LEKCJA HISTORII W KLASIE VIII

25 Maja 2022
W środę 18 maja odbyła się w naszej szkole niezapomniana lekcja historii w klasie 8a.
W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły Panią Annę Biniek- Zajdę z ramienia Muzeum "Saturn", która zainicjowała nasze spotkanie oraz gościa szczególnego Pana Kazimierz Zadłużny, działacza antykomunistycznego, twórcę śląskiej i zagłębiowskiej "Solidarności", a zarazem świadka i uczestnika stanu wojennego.
Pan Kazimierz podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z tamtego okresu. Opowiadał o swoich przeżyciach, z którymi wiązało się ogromne ryzyko, lęk, ale które nawet na chwilę nie były w stanie przyćmić chęci walki o prawdę, wolność i sprawiedliwość.
Była to dla nas bardzo pouczająca lekcja patriotyzmu, za którą serdecznie dziękujemy!

historia

historia   historia